De som har följt mig på den här bloggen och känner mig vet att jag har ett svårt missbruk som jag den senaste tiden varit fri från. Jag har varit helt ren i ett års tid. Visst, abstinensen har funnits där, men jag har kunnat kontrollera suget och längtan.
Men, nu gick det inte längre. Begäret blev för stort och jag trillade dit och det är inget jag elller någon annan kan göra något åt.
Lockelsen blev helt enkelt för stor när den här kursen presenterade sig för mig i ett mail: Diplomutbildning: Skriv kriminellt!
För mig, som är en skrvkursmissbrukare av monumentala mått förstår ni kanske varför det inte gick att värja sig 🙂
Nu får jag verkligen hoppas att den blir av för jag tror att den här utbildingen passar mig som handen i handsken. Den är som skriven för mig, för just de här bitarna vill och måste jag lära mig bättre om jag ska bli en känd författare inom min unika hybridgenre, erotic crime ❤
Med vad roligt! Låter som ett perfekt återfall 🙂
GillaGilla
Man kan ägna sig åt mycket mycket sämre saker. Närmast ett utbildande missbruk att nappa på skrivkurser ju.
GillaGillad av 1 person
Håller med Mia, den här kunde jag inte låta bli 😃
GillaGilla
Säger som Carola, go for it! 🙂
GillaGillad av 1 person
Tack 😘
GillaGilla
Härligt! Ett missbruk jag inte förstår varför man skulle varken vilja eller försöka bli av med! 😀 Kram! ❤
GillaGillad av 1 person
Eller hur, det enda det gör är hål i plånboken 😘 kram
GillaGilla
Ett bra missbruk Susanne 🙂 Go for it ❤
GillaGillad av 1 person
Tack 😘
GillaGilla
Låter ju superspännande! Önskar att jag bodde närmare någon större stad så att jag lättare kunde delta i kurser… 😦
GillaGillad av 1 person